Maran Tavuk Cinsi Ve Tavuk Fiyatları, Çikolata Rengi Yumurta Yumurtlayan Maran Tavuk Cinsi Ve Tavuk Fiyatları, Maran Tavuk Hakkında, Black Cooper,Tavuk Maran Tavuk Fiyatları

Kahverengi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Cinsi Olan Maran Tavuk ve özellikleri nelerdir? Koyu Kahverengi yumurta yumurtlayan Maran Tavuk Fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? Maran Tavuk Fiyatları 2021 yılında kaç lira? Black Cooper tavuk, Maran tavuk cinsleri, özellikleri ve fiyatları hakkında tüm bilinmeyenler yazımızda.

Maran Tavuk Cinsi Ve Tavuk Fiyatları, Çikolata Rengi Yumurta Yumurtlayan Maran Tavuk Cinsi Ve Tavuk Fiyatları, Maran Tavuk Hakkında, Black Cooper,Tavuk Maran Tavuk Fiyatları
Maran Tavukk Yumurtası ve Özellikleri

Marans Tavuk Özellikleri Nelerdir? Çikolata rengi yumurtası ile ün salan bu tavuklar nasıl beslenir? Kaç çeşit Marans tavuğu vardır? Hepsi ve daha fazlası burada..

Kahverengi Yumurta Nedir ?

maran tavuk

 

Çikolata Rengi yumurta, daha çok  Fransa menşeli özel bir tavuk cinsi sayesinde üretilen rengi Çikolata Rengi olan bir yumurta cinsidir. Oldukça ilgi gören ve fiyatı yüksek bir yumurtadır. Çikolata Rengi yumurta ve bu yumurtayı yumurtlayan tavuk cinsi hakkında detayları aşağıda aktaracağım.

Kahverengi Yumurtlayan Tavuk Cinsi ve Özellikleri nelerdir?

maran yumurta

Maran tavukları 1800 yılların sonlarında Fransa’nın Marans kasabasında geliştirilmiş ismini buradan almıştır. Bu tavukların en büyük özelliği koyu kahverengi yumurta yapmalarıdır. Yumurta sezonu içinde renk tonları değişmekle beraber yumurta renkleri diğer tavuk cinslerine göre renkleri çok daha koyu renktedir. Minyatür ve iri boy olmak üzere iki vücut ölçüsünde olanları vardır. Çeşitli renk varyeteleri mevcuttur. Bizim çiftliğimizde bulunan siyah bakır maran (Black Cooper Maran). Ve iri boy olanıdır.

Kahverengi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Fiyatları Ne Kadardır ?

k2
Çikolata Rengi Yumurta yumurtlayan tavuk maran Fiyatları ile ilgili olarak Çikolata yumurtlayan ”Maran” cinsi tavukların az bulunması sebebiyle ve son dönemde çıkan haberler neticesinde fiyatları oldukça yükselmiştir. Geçtiğimiz yıllarda maran tavukların fiyatı tavuk başına 150 TL ile 300 TL arasında değişiyordu. Günümüzde ise Çikolata Rengi yumurtlayan Maran tavuk fiyatları tavuk başına 300 TL ile 2.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Yıllık yumurta üretimleri ortalama 180-190 adettir.

Çikolata Rengi Maran Tavuk Yumurta Fiyatları Ne Kadardır?

Çikolata Rengi Maran yumurtalarının fiyatı adet başına 10 TL ile 20 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Özellikle profesyonel kuluçka makinesi ile bu yumurtalara sahip olmak büyük önem arz ediyor.

maran yumurta

Kahverengi Yumurtanın Faydaları Nedir?

Kahverengi yumurtaların besin, kalori ve protein açısından bildiğimiz toplu yumurta çiftlikleri yumurtalarına göre oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Rengi itibariyle bu yumurtaların oldukça ilgi gördüğü ve merak uyandırdığı bilinmektedir.
maran civciv

Kahverengi Yumurta – Maran Yumurta İş Fikri Karlı Olabilir mi?

Kahverengi Yumurta – Çikolata Rengi Maran Yumurta İş Fikri Karlı Olabilir mi?
Bu mümkün ama yine de temkinli olmakta fayda var. Bu işi yaparak kısa vadede iyi gelirler elde etmek çok fazla mümkün değil. Öncelikle doğru bir altyapı ve planlama gerekli. Tavukçuluğu bilmek cabası. Pazarı da araştırmak gerekiyor. Bu yumurtaları nerelere pazarlayabilir, kimlere satabilirsiniz konusunda iyi bir pazar araştırması yapmak şart. Talep ve arz analizleri sonrası bu işin yapılabilirliği daha net ortaya çıkacaktır. Bu iş fikrinin karlı olabileceği aşağıdaki tahmini rakamlarla ortaya çıksa da hesaba katmanız gereken çok fazla parametre var. Örneğin maliyetler, örneğin pazarlama, örneğin talep… Bunu da unutmamak gerekiyor. Kahverengi – Çikolata yumurtlayan tavuk fiyatı: 500 TL – 2.000 TL Kahverengi – Çikolata yumurtlayan Civciv fiyatı: 25 TL -50 TL Arası .Büyüdükçe Fiyat Artmaktadır. Kahverengi – Çikolata yumurta fiyatı: 10 TL – 20 TL Bir adet Kahverengi yumurtlayan tavuğun yıllık üretimi: 180 adet Bir adet tavuktan elde edilebilecek maksimum gelir: 3.000 TL Buna göre ortalama bir şekilde maliyetlere ve gelirlere bakarak kararınızı verebilirsiniz. Kahverengi Yumruta Tavuk Civciv Siparişi

İçin BURADAN Sipariş Verebilirsiniz

Yada BURADAN Alternatif Olarak Sipariş Verebilirsiniz.

İyi günler dileriz.